Отримати консультацію
Заповніть поля форми нижче для запису на консультацію
Пам’ятаєте, як магазини були заповнені книжками з назвою “(Щось) для чайників”? Цілі відділи пропонували ознайомитися із програмуванням, фінансуванням, зі спортом, іноземними мовами та грі на гітарі і перейти з рівня “чайник” на щось набагато експертніше. Ми читали, систематизували, аналізували, практикували.
Час плинув, і технічний прогрес дійшов до того, що зараз нам достатньо відкрити ChatGPT і попросити його дати нам відповідь на запитання. Або написати за нас листа. Або дати йому книжку та попросити виділити головні тези. На крайній випадок можна піти послухати на ютубі 15-хвилинне відео, паралельно керуючі автівкою, або займаючись спортом.
А чи давно ви дочитували книгу до кінця? Коли востаннє ви вчили щось принципово нове? Чи не помічали ви, що читання стало скучним, нудним процесом? І набагато приємніше залипнути в рілс?
Зараз буде трохи невтішної статистики. Із моменту появи першого тесту на IQ пройшло трохи більше 100 років. І до середини 90х він тримався майже на тому самому рівні (у середньому 100 балів по всьому світу). За останні 20 років він знизився на 10 пунктів.
Така ж історія із рівнем концентрації уваги. За останні 20 років людина стала на 25% гірше тримати фокус. Що таке СДВГ або РДУГ він же ADHD вже знає кожен другий. І ці показники продовжують погіршуватися в геометричній прогресії.
От вам ще цікавий факт – вчені прогнозують збільшення захворюваності на Альцгеймер майже в три рази у наступні 30 років. Причому ця хвороба стабільно молодшає, тобто перші симптоми цього захворювання на сьогоднішній день можуть з’явитися вже у 20-30 років.
Чи не здається вам, що ми поступово стаємо отими чайниками? Ви не подумайте, я не проти технічного прогресу. Я сама користуюсь СhatGPT, у мене вдома є Oculus, і я розумію, що колись винахід автомобілів дуже сильно полегшив людям життя. Але коли людина побачила, що від постійного перебування в автівці вона починає страждати на ожиріння, то вона пішла в спортзал. Бо тіло треба тренувати, щоб воно було здоровим.
Чи тренуєте ви свій мозок так само, як і ваше тіло?
Останні наукові дослідження підтверджують, що клітини головного мозку оновлюються так само, як і всі інші частини організму. І якщо ми хочемо його підтримувати у здоровому стані, йому так само треба влаштовувати тренування і накачувати як і мʼязи.
Як? Є універсальний метод – медитації. Якщо з будь-яких причин він вам не підходить, спробуйте тренувати свій фокус уваги та концентрацію через читання книжок, вивчення іноземних мов, гру на музичних інструментах, вивчення чогось нового.
Нашому мозку їжа необхідна так само, як і тілові, і тільки від вас залежить, чи ви будете його годувати фастфудом у вигляді мемів, рілсів, тіктоків, або будете обирати здорове харчування, яке хоч і дає менше швидких ендорфінів, але надасть вам можливість якісніше і краще проживати своє життя.
Чи ви цього хочете?